Technologie SunFibre

 

Společnost Scilif nabízí unikátní řešení pro všechny, kteří se chtějí v podmínkách se zhoršenou viditelností cítit bezpečněji a co nejvíce eliminovat nebezpečí, které může přinést například pohyb ve špatném počasí po silnici, lyžování v mlze nebo noční práce na stavbách.

 

Vyvinuli jsme světelná vlákna Scilif SunFibre, která vyzařují světlo a jsou vidět mnohonásobně více než reflexní prvky nebo světla LED.

 

Pro zvýšení odolnosti vláken jsme je uložili do textilního obalu – paspule. Díky ní je možné tyto unikátní světlovody všít do jakéhokoli textilního materiálu. Paspule navíc zvyšuje nejen mechanickou odolnost vlákna ale i celkovou svítivost.

 

Na konci paspule stačí pouze připojit lehkou baterii o velikosti balíčku žvýkaček.

 

Až nečekaná lehkost celého vlákna a jednoduchá možnost našití na jakýkoli textilní materiál nabízí pestrou škálu využití. Samozřejmostí je možnost praní v automatické pračce (po odpojení baterie) aniž by došlo k poškození nebo ztrátě funkčnosti.

 

paspule473x316.jpg, 25kB
[1]  Paspule SunFibre

paspule473x316.jpg, 25kB
[2]  LED zdroj

paspule473x316.jpg, 25kB
[3]  Kontrolní jednotka

Klíčové vlastnosti technologie

paspule473x316.jpg, 25kB

VELMI VYSOKÁ VIDITELNOST
 

Viditelnost zářícího světlovodu SunFibre je 360°. Pokud je SunFibre použit v souladu s doporučeními výrobce, potom viditelnost za vhodných podmínek (úplná tma a jasná obloha) přesahuje 2 km. V případě zhoršených světelných podmínek (mlha, sníh, atd.), viditelnost zářícího světlovodu SunFibre vždy překonává jakákoli retro reflexivní řešení. Světelný výkon se pohybuje v rozmezí 50 - 500 lumenů. SunFibre a jeho funkce byly navrženy tak aby v režimu blikání (možnost použít dvě různé frekvence blikání) bylo dosaženo maximálního výstražného efektu.

paspule473x316.jpg, 25kB

PRUŽNÝ A VODĚODOLNÝ MATERIÁL

SunFibre světlovod s LED zdrojem světla je vysoce odolný proti dešti, sněhu a větru. Světlovod SunFibre je velmi dobře ohebný ve všech směrech. Světlovod je opatřen textilní paspulí, která zajišťuje vysokou mechanickou odolnost a zároveň velmi dobrý optický vjem a je také příjemná na omak. Textilní paspule, ve které je světlovod zatkaný zajišťuje navíc jeho všitelnost do textilních produktů. Světlovody SunFibre působí jako původní součást oděvů a doplňků což oceňují jak uživatelé, tak především textilní návrháři.

paspule473x316.jpg, 25kB

DOBÍJITELNÝ Li-Ion AKUMULÁTOR

Zdroj energie – kontrolní jednotka je řízena mikroprocesorem – MPU. Jednotka je napájena Li-ION akumulátorem, který lze opakovaně (až 1000 x) dobít. Kontrolní jednotka je vybavena mikro USB konektorem pro nabíjení. micro USB je u nás i ve světě nejrozšířenějším konektorem u mobilních zařízení. Kontrolní jednotka může mít rozdílnou kapacitu Li–Ion akumulátoru, který má zásadní vliv na maximální světelný výkon a výdrž jednotky na jedno nabití. Různě výkonné jednotky jsou voleny v závislosti na aplikaci SunFibre. Team SCILIF vyvinul řadu nových jednotek, které jsou vybaveny nejrůznějšími senzory, tak aby jednotky mohly reagovat na vnější podmínky jako je pohyb uživatele, okolní světlo, a nebo mohly být řízeny přenosnými zařízeními jako jsou smartphony.

Dokumenty ke stažení