O společnosti

Společnost SCILIF vznikla v roce 2014 a zaměřuje se zejména na vývoj a produkci technologických řešení na bázi stranově vyzařujících optických prvků a jejich řízení.
Název společnosti je spojením anglických výrazů SCIENCE a LIFE a reflektuje filozofii SCILIFu, kterou je propojování vědy a výzkumu a každodenního praktického života.
Ve SCILIFu tak hledáme a rozvíjíme inovativní řešení v oblasti bezpečnosti, která poté uvádíme na trh. Je tomu tak i v případě technologie SCILIF SunFibre, která byla zpočátku vyvíjena v rámci projektu na Technické univerzitě v Liberci a poté optimalizována firmou SCILIF.

Technologie SunFibre výrazně zlepšuje bezpečnost osob v podmínkách se sníženou viditelností, či nízkou mírou přehlednosti, jako jsou situace v dopravě, průmyslu, stavebnictví, sportovní či outdoorové aktivity a v neposlední řadě činnost bezpečnostních složek. SCILIF SunFibre získává stále větší ohlas mezi progresivními designéry textilních produktů. Klíčové elementy technologie SCILIF SunFibre jsou patentově chráněny.

Lidé ve Scilifu

r_synek.jpg, 31kB

Radim Synek, MBA

Úspěšný manažer a finančník, ředitel úseku finančních trhů a člen představenstva Banky CREDITAS.

vit_ledl.jpg, 31kB

Ing. Vít Lédl, Ph.D.

Od počátku se podílel na vývoji technologie SCILIF SunFibre. V současnosti působí na pozici ředitele výzkumného centra.